5 توصیه حیاتی امداد خودروی امیر برای نجات از برفگیر شدن در جاده

5 توصیه مهم امداد خودروی امیری در جاده های برفگیر

زمستان همیشه یکی از فصل‌های پرچالش برای زندگی بوده اینقدر پرچالش و مهم که با شروع آن همه باید مراقب سلامتی و وسایل زندگی مخصوصاً خودروی خود باشند. امداد خودروی امیری به عنوان پشتیبان جاده‌ای شما بارها شاهد اتفاق‌هایی در زمستان بوده که اگر رانندگان وسایل نقلیه رعایت نکنند به احتمال خیلی زیاد به مقصد نمی‌رسند و مجبور به تماس فوری با امداد خودروی سیار می‌شوند.
به همین خاطر امداد خودروی امیری 5 توصیه مخصوص برای جلوگیری از متوقف شدن خودروی شما در فصل زمستان ارائه کرده که می‌توانید با اجرای آن از متوقف شدن خودرو خود جلوگیری کنید.

قبل از تماس با امداد خودروی جاده‌ای به داد باتری خود برسید

با سرد شدن هوا تمام مایعات داخل موتور غلیظ می‌شوند و این موضوع روی چرخش موتور تاثیر می‌گذارد، از سوی دیگر اجزای موتور در سرما کمی منقبض می‌شوند و باتری خودرو در این فصل حدود 50 الی 60 درصد عمل کرد خود را از دست می‌دهد. مجموع همه‌ی این عوامل یعنی منقبض شدن موتور بخاطر مایعات و کاهش کارائی باتری باعث زیاد استارت خوردن خودرو در این فصل می‌شود.

باتری خودروی برای که امدادی خودروی درباره آن صحبت کرده

پیشنهاد می‌کنیم قبل از ورود به فصل سرما باتری‌های بالای 2.5 الی 3 سال را حتماً در شرایط عادی بدون ترس و نگرانی و پیش از ماندن در جاده و تماس با امداد خودروی جاده‌ای تعویض کنید و یا حتماً آنرا به یک باطریساز برای چک کردن ولتاژ باتری نشان دهید تا صورت لزوم آنرا شارژ و یا تعویض کند.

چک کردن کردن سیستم خنک کنند توسط امداد خودروی امیری

سیستم خنک کننده خودوی که امداد خودروی امیری در خصوصش صحبت کرده

سیستم خنک کننده مانند باطری خودرو نیست که بتوان با چک کردن یکی دو مورد بصورت قطعی در مورد آن نظر داد. مثلاً نداشتن ضدیخ در فصل سرما برای برخی از خودروها بستگی به عوامل مختلف مانند: نشتی در رادیاتور، ضعف پیشرانه، نداشتن ترموستات و… دارد. همه می‌دانیم که آب برعکس همه‌ی مایعات پس از انجماد افزایش حجمی پیدا می‌کند و داشتن ضد یخ داخل آب دمای انجماد را کاهش و از رسوب بستن داخل سیستم خنک کننده جلوگیری می‌کند.
حسن دیگر استفاده از ضدیخ در سیستم خنک کننده خودرو مشخص شدن نشتی داخل سیستم خنک کننده هست که اگر به موقع توسط خودتان قبل از فصل سرما به رادیاتور اضافه شود، در صورت وجود نشتی به راحتی می‌توان نشتی داخلی را مشخص کرد. شاید جزو آندسته از افرادید که حتی وقت کافی برای انجام چنین چک آپ ساده‌ای را ندارید در این صورت امداد خودروی امیری قادر هست با تعمیرکاران سیار خود در کمترین زمان ممکن این خدمات را برای شما در تمام نقاط کرج انجام دهد.

توصیه زمستانی امداد خودروی امیری در خصوص لاستیک‌ ها،برف پاکن‌ها و چراغ‌ها

لاستیک‌ها

انواع لاستیک در امداد خودروی امیری

امداد خودروی سیار، بارها شاهد گیرافتادن هموطنان خودمان در برف و سرما بوده‌ایم و با جان و دل نسبت به نجات آنها اقدام کردیم به غیر از توصیه‌های گفته شده در بالا نداشتن لاستیک مناسب و زنجیر چرخ از جمله مواردی هست که باعث بروز حوادث مختلف در جاده می‌شود.
هرگز از لاستیک‌های بدون آج در جاده استفاده نکنید چون در حالت عادی هم منجبر به تصادف می‌شوند.
هرگز با لاستیک ترک خورد مخصوصاً در زمستان وارد جاده نشوید زیرا این ترک خوردگی و پارگی در زمستان به شدت امکان ترکیدن لاستیک را بالا می‌برد.
هرگز بدون آموزش بستن زنجیر چرخ وارد جاده‌های برفی نشوید. چراکه به عنوان امدادجاده‌ای بارها شاهد رانندگانی بودیم که زنجیر چرخ دارند ولی استفاده از آنرا بلد نیستن. به همین منظور پیشنهاد ما آموزش و تمرین بستن زنجیر چرخ پیش از ورود به جاده هست تا صرفاً همراه داشتن زنجیر چرخ.

برف پاکن‌ها

شاید چون ما فقط یادگرفته‌ایم هنگام بارندگی و برف از برف پاکن استفاده کنیم و هر بار که اینکار رو انجام داده‌ایم فقط چرخش آن برای ما اهمیت داشته  و نه کیفیت آنها، پس حتماً نیاز به بازدید سالیانه پیش از ورود به جاده نداریم. واقعیت این است که این وسیله کوچک و کاربردی در فصل تابستان بخاطر تابش شدید نور خورشید حالت ژله‌ای بودنش را از دست می‌دهد و زمانی که در زمستان قصد استفاده کردن آنرا دارید تیغه‌های پلاستکی روی شیشه را خط می‌اندازد پس لازم است طبق روش زیر به چک آپ برف پاکن‌ها بپردازید.

تصویر برف پاکن در باران توسط امداد خودروی امیری

چک کردن تیغه پلاستیکی پیش از شروع فصل سرما و درصورت نیاز تعویض کردن آن.
چک کردن سیستم آبپاش شیشه شور و اضافه کردن الکل داخل مخزن آب، به منظوری جلوگیری کردن از یخ‌زدگی آب داخل مخزن، پاک کردن یخ روی شیشه و جلوگیری کردن از یخ‌زدگی آب داخل پمپ برف پاک‌کن.

چراغ‌ها

چراغ خودرو در زمستان و کمک امداد خودروی

کوچکترین ملاحظه‌ای در فصل زمستان در خصوص سیستم برقی‌ خودرو می‌تواند حادثه‌ آفرین باشد. بخاطر کم شدن دید راننده در فصل زمستان چراغ‌های جلو و عقب نقش مهمی در هدایت و کاهش خطرات جاده‌ای را دارند. مشکل بزرگ در برخود با چراغ‌های خودرو تنظیم نبودن نور بالا و پایین چراغ هست یعنی اگر برای دید بیشتر نیاز به نور بالا داشتید باید با زدن نور بالا تا 150 متر و نور پایین 35 متر جلوتر خود را مشاهد کنید در غیر اینصورت نور چراغ خودروی شما تنظیم نیست و باید حتماً آنرا تنظیم کنید.

پیشنهاد زمستانی امداد خودروی امیری در استفاده از روغن موتور

اضافه کردن روغن موتور زمستانی توسط امداد خودروی امیری

اگر دوست دارید خودروی شما در اولین استارت زمستانی دچار آسیب نشود، باید از روغن موتورهای استفاده کنید که در دمای پایین رقیق‌تراند و یا اصطلاحاً از گرانروی پایین‌تری برخوردار هستند. گرانروی بالا در فصل زمستان باعث سفتی در حرکت موتور هنگام استارت اولیه و نتیجتاً آسیب رساندن به موتور می‌شود. در مناطق سردسیر مانند تبریز، شهرکرد، اردبیل،و… باید از روغن موتوری با گرانروی پایین استفاده کرد.
روغن موتورهایی با شماره 0W-20, 0W-30,0W-40 و… برای شهرهای سردسیر و البته فصل زمستان بسیار مناسب هستند. نکته‌ای که در انتخاب روغن موتور باید اشاره کرد عددی هست که قبل از w وجود دارد هرچقدر این عدد کوچکتر باشد برای زمستان و منطق سردسیر مناسب‌تر هست.

روش صحیح گرم کردن خودرو به توصیه امداد خودروی امیری

گرم کردن خودرو و امداد خودروی امیری

هر وقت صحبت از گرم کردن خودرو در زمستان می‌شود همه به فکر روشن کردن خودرو در نیمه شب و روشن گذاشتن آن به مدت طولانی می‌افتن. اما واقیعت این است که برای گرم کردن اصولی خودرو نیازی به درجا کار کردن طولانی نیست، و باید ضمن حرکت آرام و پرهیز از سرعت گرفتن خودرو موتور ماشین گرم شود. چون در این صورت هست که فرصت لازم برای گرم کردن گیربکس و دیفرانسیل به وجود خواهد آمد.

کلام آخر

5 توصیه بالا برای رانندگی در شرایط زمستانی چکیده 5 سال خدمت رسانی امداد خودروی امیری به شما هموطنان گرامی در 33 نقطه از شهر کرج بوده. به غیر از آن همیشه در فصل زمستان باک بنزین خود را پر و از وجود پیتو و مقداری خوراکی در داخل ماشین اطمینان حاصل کنید. اگر که بستن زنجیر چرخ خودروی خود را می‌دانید که هیچ در غیر اینصورت نسبت یادگیر آن تمرین کنید.

آموزش

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فوری با امداد خودرو