وظایف امدادخودروی امیری در برابر سلامت خودروی شما پیش از ورود به جاده

وجود دو مکانیک در تصویر برای چک کردن خودرو

وجود دو مکانیک در تصویر برای چک کردن خودرو


این روزها به قدری زمان انجام کوچکترین کارها به صفر رسیده که برای انجام کوچکترین خدمات نیازمند کمک هستیم. مثل چک کردن خودرو قبل از سفر. قدیم‌تر‌ها شرایط خیلی متفاوت بود طوری که وقتی قصد رفتن به یک سفر با ماشین شخصی را داشتیم حداقل دو روز برای چک کردن خودرو وقت می‌گذاشتیم. اما با توجه به کمبود زمان امداد خودرو امیری این امکان را برای 33 نقطه از شهر کرج فراهم کرده تا کار سرویس خودرو را در محل انجام دهد.

هدف اصلی ما در درجه اول کمک به آگاهسازی شما در این خصوص هست یعنی قصد داریم هم اطلاعات فنی خوانندگان را  بالا ببریم و هم به کاهش هزینه تعمیر و نگهداری خودرو شما کمک کنیم.  چراکه همیشه هزینه چک آپ خودرو کمتر از تعمیر آن هست پس چه بهتر که خودتان تا حدی اینکار را یاد بگیرید و انجام دهید. و اگر هم به مشکل برخورد کردید باز هم روی ما امداد خودرو ما حساب کنید.

 سوئیچ خودروی شما زیر سنگ هم باشد امداد خودروی امیری پیدا می‌کند

عکس مربوط به خودری برقی تسلا در دست راننده او که امداد خودروی قابلیت ساخت آنرا دارد

یکی از خدمات امداد خودروی امیری که در حال حاضر انجام می‌دهد ساختن و تعریف سوئیچ خودروی شما هست. خودمان را گول نزنیم پریدن کد سوئیچ، گم شدن آن در داخل ماشین، شکستن سوئیچ و…  در هر لحظه برای هر خودرو با هر مدلی اتفاق می‌افتد ولی جای نگرانی نیست، ما به راحتی و بدون آسیب رساندن به خودروی شما می‌توانیم درب ماشینتان را باز کنیم و مثل همان سوئیچ معیوب را برایتان بسازیم. فقط کافیست بدون نگرانی با امداد خودروی سیار خود تماس بگیرید تا کمتر از 20 دقیقه شما را شگفت زده کند.

چگونه قبل از تماس با امداد خودرو امیری لاستیک ماشین را چک کنم؟

تصویر مربوط به تعوض لاستیک در دست مکانیک خودرو هست و امداد خودروی امیری می تواند در هر شرایطی آنرا تعویض کند

رعایت چند نکته می‌تواند تضمین کننده سفر شما در جاده باشد. همیشه قبل از سفر به باد داخل لاستیک ها توجه کنید و در صورت کم بودن باد لاستیک هرگز سفر خود را شروع نکنید چون به افزایش مصرف سوخت خود منجبر می‌شود. حتماً باد داخل لاستیک زاپاس خود را چک کنید چون در شرایط عادی همه تایرها دچار کم شدن باد لاستیک می‌شوند. به آجدار بودن لاستیک خودروی خود دقت کنید و هرگز از لاستیک صاف برای شروع سفر استفاده نکنید.

همیشه قبل از سفر لاستیک‌های خود را بررسی کنید تا اگر دچار ترک‌خوردگی و یا پارگی هستند تعویض شوند. و پیش از حرکت در صورتی که باز هم سوالی داشتید با امداد خودرو موتوری خود تماس بگیرید و در صورت نیاز عکسی به همراه توضیحات برای ما ارسال کنید.

از چه طریقی باید روغن موتور را چک کرد و در صورت لزوم با امداد خودرو سیار تماس گرفت؟

تصویر مربوط به گیج روغن در موتور که امداد خودروی امیری برای آموزش آنرا قرار داده

یکی از پرکاربردترین و ساده‌ترین وسایل برای چک کردن روغن ماشین گیج روغن داخل ماشین هست که دو نشانه مهم برای تعویض روغن دارد کمبود آن و کدر بودن روغن موتور.

روش چک کردن روغن موتور

اول گیج روغن را بیرون بیارید سپس با دستمال تمیز آنرا پاک کنید و دوباره گیج را داخل موتور برده و پس از بیرون کشیدن به مقدار  روی گیج توجه کنید اگر مقدار درج شده کمتر از Max بود حتماً باید به روغن موتور اضافه کنید. پس از اضافه کردن روغن دوباره گیج را چک کنید که حتماً به اندازه Max رسیده باشد.

نکته دوم در خصوص تعویض روغن باتوجه به اینکه از طریق گیج اینکار را انجام می‌دهیم دیدن شفافیت و کدر بودن روغن موتور هست درصورتی که کدر بودن روغن موتور را دیدیم حتماً باید نسبت به تعویض آن واکنش نشان داد.

یکی از سرویس‌های حساس و مهم امداد خودرو سیار تعویض روغن در محل هست یعنی پس از آنکه شما متوجه کمبود روغن در ماشین خود شدید فقط کافیست با راه‌های ارتباطی ما تماس بگیرید و سپس در کمتر از 20 دقیقه در شهر کرج برای تعویض روغن در محل اقدام کنید.

نشانه‌های خرابی ترمز چیست که امداد خودروی سیار در محل باید تعویض کند؟

تعمیرکار در حال تعویض دیسک خودرو که امداد خودروی امیری میتواند در هر شرایطی آنرا تعویض کند

شما را نمی‌دانم ولی من هرگز دوست ندارم با یک ترمز خراب رانندگی کنم حتی در یک جاده خلوت و سوت‌کور. برخی از نشانه‌های خرابی ترمز مانند: کشیدن فرمان به یک سمت، سفتی پدال ترمز، روشن شدن چراغ ترمز، شنیدن صدای جیغ سایش و ضربه، پایین رفتن پدال ترمز بیش از حد، ترمزها با کوچکترین فشار عمل می‌کنند، و روشن شدن چراغ ترمز در صفحه کیلومتر است که پیشنهاد می‌کنم با دیدن هرکدام از نشانه‌های فوق حتماً به امداد خودروی امیری تماس بگیرید و یا حتماً خودروی خود را به تعمیرگاه ببرید.

چه زمانی تعمیرکار سیار باید سیستم برق ماشین شما را بررسی کند؟

سیستم برق خودرو در داخل موتور که امداد خودروی امیری برای آموزش قرار داده

شاید برای شما هم پیش آماده باشد که وقتی عجله‌ دارید و می‌خواهید به سرعت حرکت کنید دقیقاً همان موقع ماشین روشن نمی‌شود. به همین خاطر هست سریع کاپوت ماشین را بالا میزنید و اول از همه به نشانگر باتری خودرو نگاه می‌کنید تا اینجای کار کاملاً آدرس را درست آمدید ولی این کل داستان نیست. برای بررسی سیستم برق خودرو باید حتماٌ به سراغ دینام، کوئل، و شمع خودرو هم رفت چون مجموع اینها سیستم برق رسانی خودرو را تشکیل می‌دهد.

واقعیت این هست در چنین شرایطی اصلاٌ دست به کار نشوید و در اولین فرصت با مکانیک سیار تماس بگیرید چون کوچکترین اشتباهی هزینه‌های زیادی را به شما تحمیل می‌کند.

خودروی شما در زمستان هم جوش می‌آورد اگر با امداد خودروی امیری تماس نگیرید؟

جوش آوردن سیستم خنک کننده موتور که امداد خودروی امیری برای آموزش قرار داده

از جوش آوردن خودرو در زمستان تعجب نکنید چون واقعیت دارد و ممکن است سیستم خنک کننده شما دچار مشکل باشد. تنها کاری که شما می‌توانید به عنوان راننده خودرو انجام دهید باز کردن درب رادیاتور و مشاهده آب داخل آن و چک کردن مخزن آب تعبیه شده در داخل ماشین هست. هرگونه نشتی از رادیاتور و شلنگ‌های متصل به آنرا باید مکانیک سیار برای شما چک کند.

کلام آخر

در این مطلب فنی سعی کردیم به اهمیت چک آپ خودرو بپردازیم و اینکه با یک چک کردن ساده می‌توانید جلوی حوادث مختلف را بگیرید. از اهمیت چک کردن روغن موتور صحبت کردیم، به بررسی علت خاموشی خودور پرداختیم، اهمیت سیستم ترمزها را بررسی کردیم و نهایتاً به این نکته اشاره کردیم که خودروی شما می‌تواند بخاطر کمبود آب در زمستان جوش بیاورد و بهتر است برای جلوگیری از اینکار حتماً یک چک کلی قبل از حرکت به سمت جاده توسط تعمیرکار ماهر ، و یا درصورت کمبود زمان توسط امداد خودروی سیار جاده‌ای صورت گیرد.

 

آموزش

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فوری با امداد خودرو